PODI A LA CURSA DE L’OLI

0
587

Aquest diumenge s’ha disputat a la localitat de les Borges Blanques la 7a Cursa de l’Oli, puntuable per a la lliga Championchip de Catalunya i per a la lliga Interclubs de les Terres de Ponent, lligueta de curses de la nostra demarcació que ens porta per 23 competicions per diverses ciutats del territori lleidatà. L’edició de la cursa de l’Oli d’aquest 2010 ha batut rècords pel que fa a la participació de corredors, dues setmanes abans de la seva celebració els organitzadors van haver de tancar inscripcions ja que havien arribat al màxim de corredors permesos per aquesta edició, que estava limitada a 600 atletes. Una de les atraccions d’aquesta cursa es ademes el fet que molta gent es desplaça fins aquesta localitat de les Garrigues i aprofita per visitar la Fira de l’Oli, que engany també ha esdevingut una de les mes exitoses pel que fa a les vendes del denominat per alguns com “or líquid”: l’Oli de les Garrigues.| Anem a parlar de la cursa: senzilla, eficaç i d’impecable organització. Recorregut que ens porta enmig de camps d’oliveres, de constant pujadeta durant els primers 5-6 km i despres baixada mes o menys en picat fins al kilometre 10. El recorregut de la cursa té exactament 10360 metres. El guanyador absolut masculí va ser Xavier Sauquillo, del Club Atlètic Borges, i ho va fer amb un temps de 34:30, i la victoria absoluta femenina va ser per Mireia Sosa, del club Runnersworld Tarragona amb un temps de 39:55. Els 100 x 100 Fondistes de Tàrrega també vam conquerir el podi, aquest cop de la mà del veterà corredor Ramon Manau que completà el recorregut amb un crono de 43:09 i va pujar a la segona posició del calaix en la seva categoria. En dones, la nostra corredora Judith Batalla va quedar 4a en la categoria amb un registre de 46:38. Apart d’aquestos dos exits individuals hem de destacar l’exit col.lectiu de tot el nostre club, que aportà ni mes ni menys que 22 corredors a la Cursa de l’Oli, i ens vam convertir amb el 6e club que mes atletes aportava. Tots els participants es vam emportar una ampolla de mig litre d’oli, un regal conmemoratiu i com no podia ser d’una altra manera un energètic esmorzar a base de pa torrat, llangonissa, cansalada tot regat amb un bon raig d’oli. El proper cap de setmana ens desplaçarem fins a Granollers, per a participar en la seva mitja marató, un clàssic dels clàssics i ademes “La Mitja” es la cursa en que s’ha corregut més ràpid la distancia al nostre país, ho va fer l’olimpic Samuel Wanjiru, amb menys d’una hora. Mes endavant ens esperen les curses de Puigverd de Lleida, Mitja Marató de Balaguer, Mitja Marató de Barcelona, Marató de Barcelona…..També aprofitem per anunciar la data de la la desena edició del Quart i Mitja Marató Ciutat de Tàrrega-Memorial Eduard Garcia Piqué que es celebrarà el diumenge 9 de maig. Previ a la celebració de la cursa el nostre club organitzarà la segona edició del Tu pots!!!! un curs d’entrenament per a corredors no iniciats amb la finalitat de que puguin acabar amb garanties la cursa. Més informació al nostre e-mail: info@fondistestarrega.com o al telefon 655107339. Club d’Atletisme

No posts to display

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.