MATAGALLS – MONTSERRAT 2003 La festa de l’excursionisme català , ha estat tot un èxit de participació i organització

0
6927

L’Any 2004 el Club Excursionista de Gracia commemorarà el centenari de la primera realització d’aquesta iniciativa per part d’en “Mossèn Jaume Oliveres” gran alpinista reconegut de finals de segle XIX i que va estar l’inspirador d’aquesta iniciativa llençant un repte que va estar recollit per socis de la nostra entitat l’any 1972. El Club Excursionista de Gracia fundat l’any 1922 i reconegut amb la Creu de Sant Jordi, demostra amb aquesta iniciativa l’actualització de les entitats amb la promoció d’activitats obertes a tothom sent un exemple d’integració i motivació de totes les generacions. Aquest mes donarem a conèixer el DVD en 3D de la Matagalls-Montserrat amb l’objectiu de promocionar la nova eina de preparació d’excursions així com de formació en temes de seguretat, preparació de sortides i òbviament de seguiment. Aquesta iniciativa elaborada conjuntament amb l’Editorial Alpina, Geoestel, Geo-Virtual i la nostra entitat vol aprofitar les noves tecnologies per el mon excursionista, amb l’objectiu d’augmentar el grau de seguretat en tots els àmbits de l’alpinisme així com crear un estat d’opinió favorable al respecte per el medi ambient. DISTANCIA: 83,400 Kms. Desnivell acumulat (Pujades i baixades) 5,7 Kms SITUACIO ORGANITZACIO 6 avituallaments 10 emissores de radio per control 10 Controls de pas 250 persones (Socis de l’entitat i familiars) PARTICIPANTS Inscrits 2.300 Sortits 2.185 Arribats 1.443 66% dels participants Aquest increment d’arribats ens demostra una major preparació física prèvia a l’activitat Àmbit: La gran majoria de participants pertanyen a entitats excursionistes de Catalunya en un 60% Socis de clubs de marxes 20% Persones que participen per lliure 20% PRIMER EN ARRIBAR: Sr. Jaume Piñot Barris 10 h 12 “ CAL DESTACAR ENTRE ALTRES LA PARTICIPACIO D’EN: Sr. Jaume Gallofre de 71 anys i que aquesta es la seva 15ena Matagalls Montserrat Aquest excursionista del C. E . de Terrassa es tot un exemple de la força del l’excursionisme català.

No posts to display

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.